לקחים מרים

למייל האישי

אתם איתנו

   
כיצד ניתן לפתור את הבעייה הדמוגרפית של מזרח ירושלים?  ישראל
21/02/2007
קיימת בעייה דמוגרפית קשה בירושלים, כאשר קצב הריבוי של הערבים כפול מזה של היהודים. גדר ההפרדה, מסתבר, רק האיצה את התהליך. ואכן, הולך ומתקרב היום שמספר הערבים בירושלים יעלה על זה של היהודים, וכל זה בגלל טיפשותנו שלנו. מה ניתן לעשות? הרבה מאוד.
 כיצד ניתן לפתור את הבעייה הדמוגרפית של מזרח ירושלים?


מאת ד"ר גיא בכור
כ
רגיל היהודים שלנו מקוננים: מחר יודיע מכון ירושלים לחקר ישראל כי בשנת 2035 ישתווה מספר היהודים הגרים בירושלים למספר הערבים, דהיינו יתחיל להיות רוב ערבי בעיר הבירה של מדינת ישראל, זאת כאשר קצב גידול האוכלוסיה של הערבים כפול מזה של האוכלוסיה היהודית בעיר.

כיום יש בירושלים 720 אלף תושבים, 66% מהם יהודים, ו-34% ערבים. היחס הזה אמור להשתנות בעשורים הקרובים. ערביי מזרח ירושלים אינם בעלי אזרחות ישראלית אך הם תושבי ישראל, דהיינו מונים אותם עם כלל ערביי ישראל. הם אינם מצביעים לכנסת, אך אם ירצו יוכלו להצביע לעיריית ירושלים ולהשתלט עליה כבר היום. קצב הריבוי שלהם הוא קצב ריבוי פלסטיני, לא ישראלי, העולה בהרבה גם על זה של ערביי ישראל.


מתברר שגדר ההפרדה שקמה בירושלים מאיצה את התהליך הדמוגרפי ולא בולמת אותו: אלפי פלסטינים שכבר שנים רבות לא גרו בירושלים חוזרים אליה יחד עם המשפחות המורחבות שלהם, וכל זאת מסיבה ברורה אחת: לזכות בהטבות הסוציאליות שמעניקה להם תושבותם הישראלית. צריך להיות עיוור ואטום שלא להבחין במגמות האלה. כך ישראל מממנת את אויביה הפלסטינים, ודי לראות את היקף הטרור המגיע דרך מזרח ירושלים כדי להבין גם את גודל האיום הבטחוני.

 

בשנת 1967, עם סיפוח ירושלים הוחלה תושבות ישראלית על התושבים הערבים של העיר, אז 68 אלף, וכיום רבע מליון, דהיינו הם נמנים עם אזרחי מדינת ישראל ומקבלים את כל ההטבות שישראלים מקבלים: קצבאות ביטוח לאומי, ביטוח רפואי, כניסה חופשית לישראל, ואולי בקרוב גם פנסיה מלאה. זה ההבדל בין העולם השלישי שברשות הפלסטינית לבין העולם הראשון שכאן. יחד עם ערביי ירושלים מגיע מספר ערביי ישראל לכעשרים אחוז, אחרת מספרם היה יורד באופן ניכר.

 

האם נשב ונקונן? לא ולא. הגיע הזמן לשלול את תושבותם הישראלית של הפלסטינים ממזרח ירושלים. מדוע?

מוסכם על כל הגורמים בעולם, כולל ישראל, שביום של הסדר ערביי מזרח ירושלים יקבלו אזרחות פלסטינית, שכן ישראל אינה רוצה בהם. ולכן שום טריבונל משפטי בישראל לא יוכל לצאת נגד החלפת האזרחות הזו. זהו מקרה נדיר שבו ימין ושמאל בארץ יכולים להתאחד. הפלסטינים של מזרח ירושלים לא ירצו את ההסדר הזה, אך אין להם ברירה, שכן לא ירצו להצטייר כמשת"פים של ישראל וכבוגדים בעניין הפלסטיני. גם הרשות הפלסטינית תשאף לכך, והעולם יברך על כך, שכן אין הוא מכיר עד היום בסיפוח מזרח ירושלים לישראל. ואם זה יהיה הפתרון בעתיד, למה לא לקיים אותו כבר עכשיו? כאמור העולם כולו יברך על כך, שכן זו המציאות שבה הוא מכיר, שמזרח ירושלים אינה חלק מישראל.

כך גם יתקבע בישראל רוב יהודי ברור ומוצק.

בתוך יום אחד הספירה הדמוגרפית תיעצר, שכן אין בה יותר תועלת. ערביי מזרח ירושלים לא יהיו שייכים בשום הקשר למדינת ישראל, אלא לרשות הפלסטינית. ייגמרו הביטוח הלאומי, קיצבאות הילדים, הזיקנה והעבודה, ההטבות הרפואיות וחופש הכניסה לישראל. מיד תיעצר גם הנהירה לתוך ירושלים מתוך השטחים, שכן לא תהיה בה עוד תועלת.


לקונן כאילו זו מכת גורל? לא ולא. זו שאלה של ריבונות. לשם כך הוקמה מדינת ישראל, כדי שתהיה כאן ריבונות יהודית, לראשונה זה 2000 שנה. ריבונות משמעה החלטה עצמאית והישרדות. ומה יותר חשוב למדינה מעיר הבירה שלה?

הערה אינפורמטיבית: המודעות באתר - חשובות לקיומו. 
    הדפסת עמוד זה

ח ד ש לחברי מועדון הפריים: טור מאמרי אקטואליה קצרים. ראו מתחת לרולר החדשות בצד שמאל, או פה

כדי להצטרף אל החברים במועדון Gplanet Prime, ניתן להירשם
-
כאן 

כדי לחדש את המינוי למועדון Gplanet Prime ניתן להיכנס -
כאן

עלה ישומון האתר למשתמשי אנדרואיד. הורידו אותו בגוגל פליי  

אם אינכם מקבלים פתאום את התראות האתר, אולי הן מגיעות ישירות לדואר ספאם. יש להיכנס למדור הספאם, ולהחזיר פעם אחת. או לבטל חסימה, באמצעות ההוראות שכאן

מאמרים נוספים של ד"ר גיא בכור
-
בדף שלנו בפייסבוק

ניתן לקבל התראה על כל מאמר חדש שעולה לאתר ישירות למייל האישי - כאן

האתר מתעדכן בפרשנויות מהירות כל יום, ומומלץ להיכנס ברמה יומית, לבדוק מה התחדש

הרישום לאתר מוגן בפרוטוקול מחמיר, ובכל מקרה האתר אינו שומר מספרי כרטיסים אצלו, ולעולם לא ישמור


GPLANET PRIME
מדד האיומים הבטחוניים
עתיד אירופה
המזרח התיכון
פ ר ש נ ו ת
קריקטורות/מושיק גולסט
פנקס אקטואליה
י ש ר א ל
ENGLISH
טרור ובטחון
כלכלה וחברה
חוקי המזה"ת
ההגדה לבית בכור
תקשורת
איראן
תוכן הגולשים
השבעת הנשיא טראמפ
הופעה של ד"ר בכור באירוע שלך
גורל אירופה האומללה
מאמרי פריים ברצף
היצירות של מושיק

אתר האקטואליה והפרשנות של ד"ר גיא בכור- Gplanet        
                                                                                                   

תנאי שימוש   |   על האתר
כל הזכויות שמורות ©

נבנה ע"י שופ סנטר,בניית אתרים אחסון אתרים